Форум Гълъбово
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Монтаж на електромер

2 posters

Go down

Монтаж на електромер Empty Монтаж на електромер

Писане  bluesolei Съб Ное 08, 2008 8:05 pm

Трудно ли се монтира електромер? Волю-неволю успях сам да си смяня бушоните с автоматични, та там видях един дебел кабел "за фаза мисля", който се свързва с платформа наподобяваща гребен. Всъщност за да фунционира електромерът фазата трябва да минава през него, а после от електромера пак за платформата? Бъркам ли нещо? Познанията ми по ел.техника са повърхностни, но искам да си сложа вътрешен електромер над таблото с бушоните и въпреки, че знам, че неговите показатели нямат тежест, да разбера грешно ли отчита истинският ни електромер или не, пък и мога да следя общата ни консумация, много лесно. Ориентировъчно можете ли да ми кажете, колко струва един електромер?
Много Благодаря Smile Smile Smile Smile
bluesolei
bluesolei
Admin

Брой мнения : 52
Join date : 09.03.2008

https://gulubovo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Монтаж на електромер Empty Re: Монтаж на електромер

Писане  lerix Съб Ное 08, 2008 8:10 pm

Един нов, с "шайба" е около 60 лв.На предпазния капак отвътре има схема на свързване,елементарно е още повече,че няма да свързваш часовника за нощна енергия.Фазата трябва да се свърже преди гребена с общите предпазители,за да отчита всичкият консумиран ток.Ако,обаче електромерът в общите табла е от новите-с електронна индикация,това упражнение няма смисъл.Винаги ще има разлика в показанията,тъй-като единият има по-ниска точност на измерване.

lerix
Новак
Новак

Брой мнения : 7
Join date : 09.03.2008

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите